Vývoj nového letového hardware pre STS-2

Nový letový hardware vychádza z otestovaného hardware z letu STS-1. Pre posielanie polohy balóna budú použité opať systémy APRS a RTTY. Pre STS-2 pripravujeme úplne nové moduly trackerov, ktoré majú nezávislé CPU a GPS. Softwarové vybavenie v STS-1 pracovalo bezchybne počas celého letu. V STS-2 bude použitý rovnaký kód s malými úpravami, ktoré súvisia s novými senzormi, ktoré vynesieme.

Výrobu a osadenie smd súčiastkami nám zabezpečila firma AMSET.

Pohľad na plošný spoj osadený SMD súčiastkami

 

Dokončené osadenie ostatnými súčiastkami

8 thoughts on “Vývoj nového letového hardware pre STS-2”

 1. Podla dokumentu Venus638 tento chip je obmedzeny na pracu do vysky 18km. Bol vybrany zamerne kvoli pomeru cena/vykon? Sa ratalo s tymto obmedzenim dopredu?

 2. No neviem, v akom dokumente je to pisane. V datasheete je prave napisane, ze tam limit nie je. Tento modul letel aj v STS-1 a GPS fungovalo cely let 🙂

 3. 🙂 v povodnom datasheete bolo pri poznamke c.1 pisane toto: *1: COCOM limit, either may be exceeded but not both . To je spravna implementacia CoCom-u.

  V kazdom pripade, je to modul, ktory lieta v balonoch spolahlivo aj nad 18km. Tu je ten isty VENUS, len na module od SPARKFUN, ktory letel v STS-1 – http://stsproject.net/?p=95

  A co sa tyka ceny, nie je prave najlacnejsi, mame aj lacnejsi UbloxMax6 modul, ten zase casto pouzivaju v UK. Tiez chodi spolahlivo nad 18km, len ho treba nakonfigurovat.

 4. este k tomu CoCom limitu. Ta kombinacia vysky >18km a rychlosti>515 m/s je kvoli tomu, aby sa GPS nedalo pouzit v medzikontinentalnych balistickych raketach.

 5. Ano. Viem.
  Sice sa daju zaobstarat aj ine GPS prijimace co take limity nema. Napriklad modul Phoenix od DLR. Ten je stavany specialne pre pouzitie v satelitoch. Ale predpokladam ze ku ziskaniu bude len po dohode s DLR (nemecka vesmirna agentura) a za velmi vysoku ceny (asi az tysicky eur).

Comments are closed.